Son Dakika
14 Eylül 2021 Salı

Tam kapanmaya sıkı denetim… Araçlar tek tek kontrol ediliyor

05 Mayıs 2021 Çarşamba, 21:22

Hekimhan’da süren 17 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında özellikle mesaiye gidenlerin özel araçlarını kullanmasıyla başlayan trafik yoğunluğu nedeniyle, polis ekipleri tüm araçları teke tek kontrol etmeye başladı.

Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Hekimhan’da da 17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sürüyor. Kısıtlama nedeniyle ilçe genelinde güvenlik güçleri belirlenen yerlere yaya ve uygulamalı noktaları kurarak kontrol çalışması yürütüyor.

Özellikle işe gitmek zorunda kalanların özel araçlarını tercih etmesiyle trafikte yaşanan yoğunluk nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birimler denetimleri arttırdı. Başta ilçe merkezi ve ana yollar olmak üzere birçok noktada tedbir alan polis ekipleri, araçları tek tek durdurup sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kontrolleri yapıyor. Şuana da kadar ciddi bir olumsuzluğun yaşanmadığı İlçede, kısıtlamayı ihlal eden bazı kişiler hakkında da para cezası kesilerek yasal işlemler yapıldığı bildirildi.

Hekimhan Taşıma kooperatifi şoförlerinden Orhan Kalaylı “Denetimlerden memnunuz. Olması da gerekiyor. Yoksa herkes dışarı çıkıyor” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz