Hekimhan Ekspres
16 Ocak 2023
0 YORUM
OKUNMA

Anadolu Selçuklu Esnaf İş Adamları Derneği Diyarbakır İl Binasını Açtı

Genel merkezi Malatya’da bulunan Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği Diyarbakır şubesi merkez Kayapınar’da açtı.

 

Açılış programında, Saygı  duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasından sonra. Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği genel başkanı Ayetullah Geçen, Büyük Doğu fikir Ocakları Kurucu Genel Başkanı Büyük Doğu vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği Diyarbakır şube başkanı Ramazan Büyükaslan birer konuşma yaptılar.

 

Genel başkan Malatyalı iş adamı Ayetullah Geçenin yaptığı iş adamları derneği açılışında konuşan Ayetullah Geçen :” Amacımız helal kazançlarını Allahın emrettiği şekilde hayatına uygulayan insanların sesi olmaktır. Hiçbir siyasi amacımız yoktur. Hiç bir partinin yan kuruluşu arka bahçesi ve ya gençlik yapılanması veya uzantısı olmadıklarının da altını çizen ve Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği olarak her zaman mazlumun yanında yer aldıklarını da dile getiren Genel Başkan Geçen, “Bu saatten sonrada her zaman olduğu gibi esnafın ve mazlum kardeşlerimizin yanında yer alacağız almayada devam edeceğiz. Üzerimize düşen neyse inşallah hayata geçireceğiz. Bizlerin bağımsız sivil bir cemiyet olduğumuzu, yapmış olduğumuz çalışmaları da kamuoyu görmüştür. Biz inşallah bu saatten sonrada hiç bir partiye bağımlı olmadan yolumuza devam edeceğiz” Tek düşüncemiz Allahın rızasını kazanmak ve Hakkı hakim kılmaktır dedi.

Türkiye Genelinde Şubeler Açacaklarını İfade Etti.

Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği olarak derneğimize gerekli katkıyı ve desteği vereceğiz. Vatanımıza, milletimize, Ümmeti Muhammet’e hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Açılış programına katılan Büyük Doğu fikir Ocakları kurucu genel başkanı Büyük Doğu vakfı yönetim kurulu başkanı Mehmet Kaya ise çizgimiz vatanına milletine faydalı nesiller ile hakkı üstün tutmaktır dedi.

Haber: Kazım Erayabakan

Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği Diyarbakır şube başkanı Ramazan Büyükaslan ise; Açılış konuşmasında ise; Anadolu Selçuklu Ocakları “Değerli Genel Başkanım Ayetullah Geçen beyefendiye bize bu şerefli görevi verdiğinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz. İnşallah layık olmaya çalışacağız insana insanca davranacağız dini dili ırkı ne olursa olsun kapımız herkese açık olacaktır. Açılışımıza katılıp bizleri onurlandırdılar biz bir aileyiz  İnsan insandır, insana insanca davranmak bizim için onurdur. Bu güzel ilimiz Diyarbakır’ımıza hizmet etmek bizler için onurdur. Amacımız hizmettir fakirin, fukaranın ve kimsesizin mazlumların sesi olacağız” dedi.

 

Açılış ve Konuşmaların ardından plaket verdi. Plaketlerin ardından, Anadolu Selçuklu Ocakları Esnaf ve iş Adamları Derneği beraberindeki heyetle birlikte Diyarbakır esnafları ziyaret ederek sorun sıkıntılarını dinledi, taleplerine kulak verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz