Son Dakika
19 Ekim 2021 Salı

Eski METEM Yerine Anaokulu Yapılacak

11 Nisan 2021 Pazar, 21:39

AB Mali İmkân Kapsamında Firt-2 Fonu Bünyesinde KFW (Kreditanstalt Für Wiederaufbau ‘Yeniden Yapılanma Kredi Enstitüsü’) aracılığı ile Kriz Zamanında Herkes İçin Eğitim III Projesi tarafından yapılacak. Yatırımlar kapsamında İlçemiz Fatih Mahallesi eski METEM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 1/3 parseline 8 derslikli Anaokulu projesi onaylandı.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Pirvani Temelli, “Güzel bir eğitim kurumumuzu ilçemize kazandıracağız. İlçemizin ilerde nüfusunun büyüme potansiyelini düşünerek 5-6 yaş çocukları, burada eğitim görecek. 8 derslikli bir anaokulunu inşallah hayata geçirmiş olacağız.

 

Amacımız İlçemiz ve köylerimizin eğitim seviyesini ve kalitesini artırmaktır. Sadece sekiz derslik gibi görünebilir ama müştemilatı, yemekhanesi ve diğer faaliyet alanları ile birlikte okulun ihtiyaç duyduğu birçok alanlar da bu binamızda olacak. Hayırlısıyla tamamlayıp eğitim- öğretime kazandırmış olacağız. İlçemize ve eğitim sistemimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz