Son Dakika
15 Haziran 2019 Cumartesi

Hekimhan Belediyesinde Devir Teslim

12 Nisan 2019 Cuma, 12:57

Malatya’nın yüzölçümü olarak en büyük ilçesi olan Hekimhan’da 31 Mart’ta yapılan seçimin ardından başkanlığa seçilen Turan Karadağ mazbatasını alarak görevine başladı. Belediye başkanı Aliseydi Millioğulları görevini seçimde 8 bin 123 oyla halkın onayını alan Turan Karadağ’a devretti.

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, 5 yıl önce aldığı emaneti Cumhuriyet Halk Partili bir isme devretmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. “5 yıl boyunca Hekimhan’a elimizden geldiğince hizmet ettik. Belediyemizde önemli hizmetleri hep Hekimhanlı vatandaşlarımız için yaptık. Emeği geçen başta başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile birim müdürleri ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görev süremizin sonunda da yine Cumhuriyet Halk Partili bir isim olan Turan Karadağ başkanıma görevi devretmek benim için bir onurdur. Büyükşehir belediye kanunu ile belediyede birçok zorluğu aşarak görevimizi yaptık. Her zaman Turan Karadağ başkanımızın yanındayız. Bize ihtiyaç olursa istişare için hazırız. Karadağ başkanıma başarılar diliyorum” dedi. Konuşmanın ardından Millioğulları, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ’a mührü teslim etti, ardından da çiçek vererek başarılar diledi.

 

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ ise Aliseydi Millioğulları ve tüm yol arkadaşlarına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Karadağ, “Zorlu bir seçim süreci geçirdik. Çok çalışmamız gerekiyordu. Hem CHP’nin hem de ittifak ortağımız İYİ Parti’nin tüm organlarıyla birlikte çok çalışarak seçimden anlımızın akıyla çıktık. Hekimhan’da yaşayan her ferdin mutluluğu ve huzuru için gümbür gümbür çalışacağız. Biz 7 gün 24 saat esasıyla çalışarak belirlediğimiz hedeflere ulaşacağız. Elbirliği ile projelerimizi ortak akılla gerçekleştireceğiz. Tüm Hekimhan’ın belediye başkanı olarak her vatandaşımıza hizmet götüreceğiz. Aliseydi başkanın 5 yılda taşıdığı bayrağı biz daha yukarılara taşıyıp görevimizi devretme zamanı geldiğinde tertemiz teslim ederiz. Aldığımız bu mühür ve mazbatamızla birlikte Hekimhan için iş üretmeye başlamaya hazırız. Hedefimiz Hekimhan’ın daha güzel olması. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmanın sonunda Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Başkan Aliseydi Millioğulları’na çiçek vererek teşekkür etti.  Millioğulları, 5 yıl boyunca birlikte görev yaptığı belediye personeline veda ederek, belediyeden ayrıldı. Başkan Turan Karadağ, belediye önündeki çalışanlara seslenerek, “Seçim çalışmaları sırasında sizin yaptığınız eserleri örnek olarak gösterdik. Bugüne kadar verdiğiniz hizmetler için çok teşekkür ederim. Sizler rahat ve huzur içinde çalışmaya devam edin. Burası sizin eviniz. Eviniz gelen vatandaşları güler yüzle karşılayın. Bundan sonraki 5 yılda hep birlikte Hekimhan’ı daha güzel hale getirmek için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Ortak aklın çalıştırıldığı bir dönem hedefliyoruz. Bunu sizlerle birlikte yapacağız” diye konuştu. Başkan Karadağ, makamındaki ilk anında partililer tarafından alkışlarla karşılandı.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz