Hekimhan Ekspres
19 Eylül 2020
0 YORUM
OKUNMA

Hekimhan’da 19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 

Hekimhan Atatürk Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

 

Programa, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş, Belediye Başkanı Turan Karadağ, askerler, kamu kurumlarının amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Günün önlemini anlatan konuşmayı Sakarya Ortaokul Müdürü Mikail Kınık yaptığı Kınık; “Şehit ve Gaziler, şanlı geçmişimizle aramızdaki en güçlü bağdır. Şehit yakınları kadar, Gazilerimiz de Aziz Devletimize ve milletimize en önemli emanettirler. Onların sorunlarını paylaşmak ve her zaman yanlarında olmak bizim için görevin ötesinde büyük bir onurdur.

Vatanı için Şehit ve malul olan kahramanlarımız, Devletin varlığının güvencesi ve sembolü olarak sonsuza değin milletin gönlünde yaşayacaktır. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, aziz Şehitlerimizi ve merhum Gazilerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman Gazilerimize de milletçe şükran duygularımızı ifade ederek, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler geçirmelerini diliyorum “ dedi.

 

Etiketler:

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz