Hekimhan’da 22 Bin Fidan Toprakla Buluştu

11 Kasım 2019 Pazartesi, 13:52

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek 11 milyon fidan dikimi etkinliğini Malatya’nın Hekimhan ilçesindeki Çebiş mevkisinde saat 11.11’de başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidan, Hekimhan’ın 5 noktasında toplam 22 bin fidan toprakla buluşturuldu. Hekimhan halkının büyük ilgi gösterdi.

Fidan Dikiminde Konuşan İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir: “Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Ülkemizin orman varlığı 22 milyon 600 bin hektar inşallah bugün memleketimizin her alanında dikeceğimiz fidanlarla orman varlığımız artacak cennet memleketimiz cennet ülkemiz daha da yeşil ormanlarımız daha da süslü akciğerimiz olan ormanlarımız daha da gelişmiş olacak. Bugün Hekimhan ilçemizde 5 ayrı noktada toplam 22 bin fidan toprakla buluşacak bu takriben 1,5 hektarlık bir alan yapıyor. Memleketimizin, ilçemizin ve Malatya’mızın orman varlığına bugün gayretlerimizle, alın terimizle, emeğimizle gönlümüzden damlayan tohumları toprağa nakış edeceğiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz