Son Dakika
02 Aralık 2020 Çarşamba

Göletteki balıklar ölmeye başladı

14 Haziran 2020 Pazar, 18:17

Hekimhan’daki Güzelyurt Göleti’nde son 6 gündür balıklar ölmeye başladı. Çevre halkını paniğe sevk eden balık ölümleri nedeniyle yetkililer göreve davet edildi.

 

Hekimhan merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan Güzelyurt Göleti’nde Pazartesi günü başlayan balık ölümleri bölge halkında endişesine neden oldu.

Gölettin yanında evi ve bahçesi olan Ali Mutlu, Böyle bir manzarayla hiç karşılaşmamıştım. İlk defa burada, bu kadar ölü balık görüyorum. Göl suyu çok çekilse bile böyle bir ölümle karşılaşmamıştım. 6 gündür ölü balıkları görüyorum. Her gün daha da çoğalıyor.  İl ve İlçe jandarma komutanlığına bildirdim. Şimdiye kadar herhangi bir yetkili gelmedi.

 

Bu bölgede Büyükbaş Hayvancılıkta yapmaktayım, bunun için çok tedirginim. Ayrıca Güzelyurt mahallesinde çok sayıda vatandaşımız risk altında bu göletti kullanıyorlar, ama farkında değiller. Bu gölet yaklaşık 5 bin dekar araziyi sulama kapasiteli. Bir an öne bu ölümleri incelemeleri için görevlilerin gelmesini ve bu gölette sürekli bir nöbetçinin kalmasını talep ediyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz