Son Dakika
12 Temmuz 2019 Cuma

2019 Yılının İlk Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

11 Ocak 2019 Cuma, 17:59

Kaymakam Ahmet Özdemir ilçemiz Öğretmenevi Konferans salonunda, başta Madde bağımlılığı, genel güvenlik ve asayiş konuları ile eğitim, sağlık olmak üzere Hekimhan’ın ihtiyaç ve sorunları ile ilgili muhtarlarla toplantı gerçekleştirdi.

 

Kaymakam Özdemir, İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ocak ayında gerçekleştirilen muhtarlar toplantısının bağımlılıkla mücadele konusu olduğunu ifade etti.

 

Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede toplumun tüm kesimlerinin bir araya gelerek topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini belirten Kaymakam Özdemir, toplumu derinden etkileyen en önemli sorunların başında gelen madde bağımlılığı konusunda tüm kurumların koordinasyonu ve işbirliği içerisinde birlikte hareket etmesinin sorunun bertaraf edilmesinde önemli bir yer teşkil edeceğini söyledi.

Özdemir, uyuşturucuyla mücadele de vatandaşların da aktif olarak katılımına ihtiyaç duyulan bir konu olduğunu belirterek muhtarların ve vatandaşların uyuşturucu ile ilgili bildirimlerini kolluk kuvvetleri ile paylaşmalarını istedi.

 

Özdemir, Geçtiğimiz gün bir kaza oldu. Çok şükür herhangi bir can kaybı olmadı. Gerek kendi can güvenliğimiz, gerekse trafik güvenliği açısından sürücülerin kurallara uymasını, özellikle de emniyet kemerinin takılmalı. Vatandaşlarımızı Emniyet kemeri takmaları için uyarın. Servislerde de öğrencilerimizi ve servis şoförünü emniyet kemeri takmayacak olursa ikaz edin, sizlerde seyahat ettiğiniz otomobillerde mutlaka emniyet kemerinizi takın. Trafik kazalarının birçoğu aşırı süratten kaynaklanıyor, emniyet kemeri bu tür kazalarda hayat kurtarıyor’ dedi.

Özdemir, emniyet kemeri konusunda gerekli birimlerimize çalışma yapmaları konusunda talimat verildi. Bu tür çalışmaların da aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi. Daha sonra Kaymakam Ahmet Özdemir muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.

 

Toplantı, İtfaiye birimi tarafından ‘Soba Zehirlenmeleri’ konulu slâyt sunumunun ardından sona erdi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz