5 Bekçi Göreve Başladı

04 Mart 2019 Pazartesi, 10:35

İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde geceleri şehrin güvenliğini sağlayacak 5 emniyet bekçisi, hizmet içi meslek eğitimini tamamlamalarının ardından göreve başladı.

 

Hekimhan Kaymakamı Ahmet Özdemir, bekçilerin emniyet kuvvetlerine güç katacağını belirterek “Bekçilerin devletimize ve toplumumuza faydası tartışılmazdır. Bundan sonra polis teşkilatımızla birlikte görev yapacak bekçilerimiz ilçemizin güvenlik ve huzuruna katkıda bulunacak” dedi.

Kaymakam Özdemir, 10 Nisanda teşkilatımızın 180. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağız. 1839 yılından beri vatandaşımızın huzuru ve sükûneti için toplumun birliği, düzenliği, esenliği için görev yürütülüyor. Osmanlı döneminde zabitler, günümüzde polis ismini almış. Fakat ismi değişmeyen aynı vazifeyi 180 yıldır aralıksız bir fiil yürüten bekçilerimiz. Mahalleleri sokakları avuçların içi gibi bilen hırlıya, hırsıza uğursuza geçit vermeyen toplumun gönlüne su serpen huzurun timsali bekçilerimiz. Vatandaşımızın gönüllerinde ve teşkilatımızın azı dişi olarak görevini yürütüyor” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Nahit Güneş ise, “Sokağa egemen olunması ve gece meydana gelebilecek olaylara karşı suçların önlenmesinde bekçilerimizin güvenlik hayatına kazandırılması çok önemli bir adım. Bekçilik uygulaması konusunda halkımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Bekçilik mesleğine başlayan arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz