Ağılbaşı mahallesi Hekimhan’a bağlanmak istiyor

29 Aralık 2019 Pazar, 19:13

Ağılbaşı Mahallesi sakinleri, yeterli hizmeti alamadıkları gerekçesiyle Hekimhan ilçesine bağlanmak için imza toplayıp, Darende belediye başkanlığına ve kaymakamlığına dilekçe verdi.

Darende’ye 50 kilometre mesafede bulunan Ağılbaşı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, yeterli hizmeti alamadıklarını öne sürerek, 30 kilometre daha yakın Hekimhan ilçesine bağlanmak için karar aldı.

Mahalle Muhtarı Zeynel Kılıç,  yaptığı açıklamada, kaymakamlık ve belediyeye ayrılmak için birer dilekçe verdiğini belirterek, gerekçe olarak mahallenin uzak olması ve yeterli hizmet alınamamasını gösterdi.

Darende’ye ulaşımın 1 saati bulduğunu kaydeden Kılıç, “Uzun yıllardır çözülmesini beklediğimiz sorunlarımız çözülmedi. İlçeye gidip gelmek iki saati buluyor. Kış aylarında bu durum daha da zorlaşıyor. Bu da bizi epeyce maddi manevi zorluyor. Mahallemizin sorunlarının hızlı ve kolay çözüme kavuşturulması için bize daha yakın olan Hekimhan ilçesine bağlanmayı mahalle sakinleri olarak uygun gördük. Resmi kurumlara da dilekçemizi vererek başvurumuzu yaptık.” dedi.

Kaderlerine terk edildiklerinden ve hak ettikleri hizmeti alamadıklarından yakınan mahalle sakinleri de Hekimhan’abağlanmak için aralarında imza topladıklarını söyledi.

 

 

darendehaber.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz