Son Dakika
12 Temmuz 2019 Cuma

BELEDİYE’İNİN KAR TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

03 Ocak 2019 Perşembe, 14:20

Hekimhan Belediye ekipleri, Hekimhan’da etkili olan kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Yoğun kar yağışından dolayı hayatın olumsuz etkilenmemesi için koordineli bir şekilde kar çalışması başlatan Hekimhan Belediyesinin kar temizliği sürüyor.
Belediye ekipleri, Hekimhan’ın ana caddeleri ve sokakları olmak üzere, İlçe sınırları içerisinde bütün mahalle yolları ve yayaların geçiş güzergâhları kardan temizlenirken, yollarda buzlanma engeline karşı tuzlama çalışmaları aralıksız sürüyor.


İlçedeki tüm yolların etkili kar yağışından dolayı kapanmaması için yoğun bir tempoyla çalışmalarını devam ettiren Hekimhan Belediye ekipleri, yurttaşların rahatlıkla iş yerlerine ve evlerine gidebilmeleri gece ve gündüzlü vardiyalar halinde karla mücadele çalışmalarını sürdürecekler. Çalışmaları gün boyu takip ederek denetleyen Hekimhan Belediye Başkan vekili Emin Kılıçaslan, kar yağışının etkili olmasıyla birlikte Hekimhan Belediyesi olarak kar temizliğini yaptıklarını söyledi.
Kılıçaslan, vatandaşların kar yağışından etkilenmemesi için belediye iş makinelerinin kar temizliğini sürdürdüğünü aktardı. Kılıçaslan, şöyle devam etti: “Belediyemiz her zaman karla mücadele konusunda hazırlıklıdır. İş makinelerimiz ve tuzlama araçları sürekli çalışıyor. Kar yağışının etkisi bazı mahallelerimizde halen devam ediyor. Yurttaşlarımız ve araç kullananlar dikkatli olmaları gerekiyor. Araçlarında kar lastiği veya zinciri olmayanlar trafiğe çıkmamalıdır. Hem kendi yaşamları hem de yolların trafiğe kapanmaması için bu uyarımızı dikkate almalıdırlar. Hayatın normal bir şekilde sürmesi için belediye olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Karla mücadele çalışmamız Büyükşehir belediyemiz ile koordineli bir şekilde aralıksız devam edecektir. Merkezde oturan yurttaşlarımıza çağrımızdır; araç sahiplerinin ara sokaklara park ettikleri araçlarını belediye ekiplerimizin zorlanmayacağı bir şekilde uygun yerlere park yapmalarıdır.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz