Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Büyükşehir Belediyesi Hekimhan da İftar Verdi

14 Haziran 2018 Perşembe, 14:13

Malatya Büyükşehir Belediyesi son iftar programını Hekimhan ilçesinde düzenledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Hekimhan Kaymakamı Reşit Özer Özdemir,Malatya Büyükşehir Belediye başkanı, Hacı Uğur Polat, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları tarihi Taşhan’da gerçekleştirilen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Çalık, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayının son günlerini yaşadıklarını ve bu mübarek günleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

İlçede yapılan çalışmaları anlatan Çalık, “Artık ramazana veda etmek zamanı geldi. İlk ekmek yediğim, para kazandığım memleketime vefa borcum var. Hekimhan’ın emrinde oldum, olmaya da devam edeceğim. Hekimhanlılar bizden yol istedi. Malatya-Sivas karayolunun 618 milyona ihalesi yapıldı. Tünelleri deldik, köprüleri yaptık. Hekimhanlıyı Malatya ile buluşturduk. Devlet hastanesini yaptırdık. Hekimhan Belediye başkanımız ‘Su istiyorum’ dedi. Hekimhan’a Yama Dağı’ndan suyun getirilmesi için çalışmaları başlattık. Hekimhanda bir Afet oldu. Vatandaşlarımız bizi istedi. Yanlarına gittik. Hekimhan özel depremden dolayı para ödemesi çıkardık. Şimdi nasip olursa Bayram sonrası Afat genel müdürümüz, Başbakan yardımcımız Sayın Recep Akdağ ile yaptığımız görüşme ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bayramdan sonra 600 konutu, 170 ağırı ve 3 tane işyerini yeniden yapımına başlıyoruz. Doğal afet bizim yapmamız gereken bazı eksikliklerin giderilmesi gereken bir konudur. Buda Hekimhanlı kardeşlerimizi bizden çok büyük bir isteğiydi. Hayırlı olsun, uğurlu olsun rabbim bir daha afetleri depremleri göstermesin. Afet de olsa Depremde olsa Cumhurbaşkanım mağdurun mazlumun yanında” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz