Hekimhan Ekspres
12 Aralık 2018
0 YORUM
OKUNMA

Güzelyurt ’Yerli Malı Haftası’nı Kutladı

Cenazeler için, programın eğlence bölümü iptal edildi.

Hekimhan’ın Güzelyurt mahallesinde Aşağı Güzelyurt ilk ve Ortaokulu öğrencileri, yerli ürünlerin tüketimine dikkat çekmek amacıyla, Yerli Malı Haftası etkinliği düzenledi.
Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında Aşağı Güzelyurt ilk ve Ortaokulu öğrencileri, evlerinden getirmiş oldukları yiyecekleri arkadaşları ile paylaşarak Yerli Malı Haftası’nı büyük bir coşku içerisinde kutladı. Bir hafta boyunca beslenmenin, tutumlu olmanın ve Türk mallarının kullanımının önemini öğretmenleri rehberliğinde öğrenen öğrenciler, gerçekleştirdikleri etkinliklerle birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha anladılar.

Özellikle çocukların yerli malı kullanımına özendirilmesi gerektiğini söyleyen Aşağı Güzelyurt ilk ve Ortaokulu Müdürü Ufuk Korkmaz, “Yerli mallarının tüketilmesi hem sağlık için hem de ülke ekonomisi için büyük önem arz ediyor. Bu nedenle bir hafta boyunca okulumuzda Yerli Malı Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladık. Bu etkinlikte emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz paylaşmayı ve yardımlaşma duygusunu da tatmış oldular.

Rize Emniyet müdürü Şehit Altuğ Verdi ve İlçe Milli Eğitim servis şoförü Faruk Kaya’nın cenazelerine saygımızdan dolayı programlarında birkaç değişiklik yaptıklarını dile getiren Korkmaz, “Ocaklara ateş düştü. Analar babalar ağlarken biz burada şenlik yapamayız. Bu bizim gelenek ve göreneklerimizde yok. Mahalle halkı olarak gerekli yerlerle görüşerek eğlence programlarını iptal ettik.” diye konuştu

Programda konuşa yapan ilçe Kaymakamı Ahmet Özdemir; “Biz öğrencilerimize sadece temel eğitim dersleri değil. Onların ailelerine topluma ve geleceklerine yönelik en iyi şekilde hareket edebilmeleri için, Ahlakı yapı ve davranışlarında doğru bir etkiyi meydana getirmeyi de amaçlıyoruz.

Bu güzel güne de eğitimin en önemli üçayağından biri olan velilerimizin de katılımını ve muhabbetini sağlayan ve bu kapsamda emeği geçen okul idaremize, okul aile birliği yöneticilerine, muhtarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize emeği geçen bütün arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Programa Hekimhan İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Kırmızı, Hekimhan Belediye başkanı Aliseydi Millioğulları, Emniyet Müdürü Nahit Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Fatih Şeref, şube müdürleri, İlçe Müftüsü Ali Meşe, daire amirleeri, siyasi parti başkanları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

Etiketler:

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz