Hekimhan Ekspres
27 Temmuz 2020
0 YORUM
OKUNMA

Hekimhan FEDAŞ’ın Elektrik Çalışanlarını Kutluyoruz

FEDAŞ, güneşin altında 45 dereceye ulaşan sıcağa rağmen Hekimhan’daki ana trafo merkezlerinde son derece ciddi bakım ve onarım çalışmaları yapıyor.

 

Enerji kalitesini yükseltmek ve kesintileri en aza indirmek konusunda kararlı olan Fedaş Anonim Şirketi (FEDAŞ), güneşin altında 45-50 dereceye ulaşan sıcağa rağmen Hekimhan‘daki ana trafo merkezlerinde son derece ciddi bakım ve onarım çalışmaları yapıyor.

 

TRAFO VE DAĞITIM MERKEZLERİ ELDEN GEÇİRİLİYOR

 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Hekimhan FEDAŞ İşletme şefi Okan Ateş “Aşırı sıcaklara rağmen müşterilerimize daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sunmak için tüm trafo ve dağıtım merkezlerimizde bakım ve onarım çalışmaları yapıyoruz.

Hekimhan ilçe merkezi ve ilçe kırsalının enerji ihtiyacını karşılayan Hasançelebi Trafo Merkezi’ndeki bakım-onarım çalışmaları sırasında, trafo merkezi ile direkler arasında bulunan yıpranmış olan iletkenler ve izolatörler ekiplerimiz, tarafından yenileri ile değiştiriliyor. Bağlantıları yeniden düzenleniyor. Arıza kaynağı olabilecek, ömrünü doldurmak üzere olan teçhizatlar, termal kamera kullanılarak belirleniyor ve arıza oluşmadan önce bunlar, yenileri ile değiştiriliyor. Bu arada, güzergah üzerinde bulunan eğilmiş direkler düzeltilerek, aşırı sıcak ve aşırı yükten dolayı kapasite sorunu yaşanmasın diye gerek görülen hatların çıkışlarında iletken kapasite artışı yapılıyor. Halkımıza daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sunmak için tüm ekiplerimiz 7/24 çalışmaktadır.” dedi.

Etiketler:

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz