Hekimhan Mezbahası Belgelendi

25 Nisan 2019 Perşembe, 19:50

Hekimhan Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı mezbaha, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denetmenleri tarafından yapılan inceleme sonucunda işletme onay belgesini almaya hak kazandı.

 

Küçük kapasiteli kesimhanelerin genel ve özel hijyen kurallarına uyulmasına dair yönetmelik kapsamında çalışmalarını sürdüren Hekimhan Belediyesi, daha modern bir mezbahaya kavuşması için çalışmalarını tamamladı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denetmenleri tarafından inceleme yapıldı. Hekimhan Belediyesi Mezbahası işletme onay belgesini almaya hak kazandı. Konu hakkında bilgi veren Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, “ Başkanımız Aliseydi Millioğulları önderliğinde ilçemize modern mezbaha kavuşması için yoğun çaba sarf edilmiş. İlçemizde de çalışmalarını tamamladığımız mezbahamız için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denetmenleri tarafından incelemeler yapıldı. Mezbahamız incelemelerin sonucunda gerekli testlerden geçerek işletme onay belgesi almaya hak kazandı. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz