Hekimhan Ekspres
11 Kasım 2020
0 YORUM
OKUNMA

Hekimhan’da Bin Fidan Toprakla Buluştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 81 il ve 922 ilçede eş zamanlı gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna – Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi yaklaşık 30 ülkenin de katılacağı Milli ağaçlandırma günü kapsamında 83 milyon fidan dikimi etkinliğini Malatya’nın Hekimhan ilçesindeki Kafla mevkiinde saat 11.11’de başladı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11’de, Hekimhan’da da bin fidan toprakla buluşturuldu. Hekimhan halkının büyük ilgi gösterdi.

Fidan Dikiminde Konuşan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ: “Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11’de 83 milyon fidan toprakla buluşacak. Ülkemizin orman varlığı 22 milyon 600 bin hektar inşallah bugün memleketimizin her alanında dikeceğimiz fidanlarla orman varlığımız artacak cennet memleketimiz cennet ülkemiz daha da yeşil ormanlarımız daha da süslü akciğerimiz olan ormanlarımız daha da gelişmiş olacak. Bugün Hekimhan ilçemizde toplam bin fidan toprakla buluşacak bu takriben 30 dönüm bir alan yapıyor. Memleketimizin, ilçemizin ve Malatya’mızın orman varlığına bugün gayretlerimizle, alın terimizle, emeğimizle gönlümüzden damlayan tohumları toprağa nakış edeceğiz” dedi.

Programa, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş, Belediye Başkanı Turan Karadağ, Hekimhan Orman İşletme Şefi Erol Ay, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz