Son Dakika
02 Aralık 2020 Çarşamba

Hekimhan’da Ceviz, Maden ve Kültür Festivali

05 Temmuz 2019 Cuma, 08:44

8.Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali 13-14 Temmuz’da Hekimhan’da yapılacak. Başkan Karadağ, “Yurt içindeki, yurt dışındaki vatandaşlarımızı buluşturmak, kaynaştırmak, ticari, sosyal, kültürel alanda Hekimhan’ımızın sesini duyurmak istiyoruz. Bu yüzden Hekimhan’da 13-14 Temmuz’da ceviz ve maden diyarında buluşalım diyorum.” dedi

 

8.Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali 13-14 Temmuz’da Hekimhan’da yapılacak. Başkan Karadağ, “Yurt içindeki, yurt dışındaki vatandaşlarımızı buluşturmak, kaynaştırmak, ticari, sosyal, kültürel alanda Hekimhan’ımızın sesini duyurmak istiyoruz. Bu yüzden Hekimhan’da 13-14 Temmuz’da ceviz ve maden diyarında buluşalım diyorum.” dedi

  1. Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali 13-14 Temmuz’da Hekimhan’da yapılacak. Konuyla ilgili basın brifingine CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Tokat Milletvekili Kadir Durmaz, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ ve CHP’liler katıldı.

Festival ile ilgili basın brifinginde konulan CHP Genel Başkan yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “13-14 Temmuz’da Hekimhan’da yapılacak festival için hem Hekimhan’a hem Malatya’ya değer katmasını diliyorum. Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler, festivalleri yapmaya devam ediyor. Festival önemli, bir kentin ve kent kimliğinin kavuşabilmesi noktasında çok önemli bir organizasyon aslında. Maalesef Malatya’yı yönetenler yıllardan beri, festival yapmayarak, festivale karşı durarak yapmamışlardı. Arguvan Belediyemiz yıllardan beri Uluslararası Arguvan Türkü Festivalini yapıyor, Hekimhan Belediyemiz yıllardan beri Kültür, Ceviz ve Maden festivalini yapıyor, Arapgir Belediyemiz bugün başlayan Fotokamp’ı başlattı. Hekimhan önümüzdeki yıllarda daha da farklı festivallerde Malatyalıları Hekimhan’da misafir edecek. Bu yıl yeni bir dönemdeyiz, 31 Mart’ta yoğun bir dönem yaşadık. Ardından 4 ay sonra festivaller yapılıyor. Ama herkes bilsin ki Hekimhan önümüzdeki dönemde kültürün, Türkiye’de sanatın, sanatçının, yazarın geldiği önemli bir festival için şimdiden önemli hazırlıklar yapacak. Bütün Malatyalı hemşerilerimizi Hekimhan’da 2 gün boyunca ağırlamaktan onur duyacağız. Bunu da burada ilan ediyoruz” ifadesini kullandı.

“3 yıldan beri Malatya’da bir kayısı festivalinin yapılmamasını eleştiriyorduk” diyen Ağbaba, kayısı festivaline ilişkin yaptığı konuşmada şunlara yer verdi, “Bir kayısı festivalinin yapılmaması Malatya Belediyesinin ayıbıdır, utancıdır. 1973’te başlayan, yıllarca devam eden, cumhurbaşkanlarını, başbakanlarını misafir eden kayısı festivali bir dar kafa tarafından, Malatya’yı yöneten dar bir anlayış tarafından maalesef engellendi, yapılmadı. Şimdi bu dönem yapılıyor ve yapılmasından da memnuniyet duyuyoruz.  İzleyeceğiz, göreceğiz ve umarım Malatya’yı kapsayan bir dar kadronun kendini ifade ettiği bir festivalden öte Malatya’nın bütün kesimlerini kapsayan bir festival olur. Söyledik ve eğer yapamazsanız CHP’li belediyeler hazır, biz hazırız dedik. Ayrıca bir şey daha öneriyoruz, bunu da yapmazlarsa CHP’li belediler yapar.

13-14 Temmuz’da tüm Malatya’yı Hekimhan’a beklediklerini dile getiren Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, “biz bir ay önce Hekimhan’da festival için çalışmalarımıza başlamıştık. Bunu tamamladık. Festivalimizi 13-14 Temmuz’da 2 gün boyunca akşam 6’dan gece 24’e kadar sürecek. Burada 2 gün boyunca yerel ve ulusal sanatçılarımızla birlikte olacağız. Hekimhan’ımızın Maden, Kültür ve Ceviz festivalini yapıyoruz. Buradaki amacımız, Hekimhan’ımızı daha iyi tanıtmak, daha çok birlikte olmamızı sağlamak. Yurt içindeki, yurt dışındaki vatandaşlarımızı buluşturmak, kaynaştırmak, ticari, sosyal, kültürel alanda Hekimhan’ımızın sesini duyurmak istiyoruz. Bu yüzden Hekimhan’da 13-14 Temmuz’da ceviz ve maden diyarında buluşalım diyorum. Çünkü Hekimhan’ımızı Malatya’mızı gerçekten hem Türkiye’ye hem de yurt dışına tanıtmak, layık olduğu yere getirmek istiyoruz. Bunun için Genel Başkan Yardımcımız siz çalışın biz sizin yanınızdayız, yeter ki Hekimhan ve Malatya’nın 13 ilçesi ile birlikte hepsine elimizden geldiği sürece imkânlar dâhilinde durmadan çalışın dediler. Hekimhan’ımızın başka illerde ve ilçeler sesi duyuluyorsa demek ki kendimizi adamışız. Sabah kalkıyoruz, durmadan çalışıyoruz, enerjimiz var, gücümüz var, heyecanımız da ve sizlere de ihtiyacımız var. Hekimhan’ı tanıtmak için bütün imkânlarımızı ve gücümüzü harcamak istiyoruz, Hekimhan yaşanılacak yer. Hekimhan’da buluşalım ve cevizi ile madeni ile buluşmak için tam bir fırsattır ve buradaki herkesin desteğini de bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz