Son Dakika
12 Temmuz 2019 Cuma

Hekimhan’da ‘Trafikte Yaya Önceliği’ Çalışmaları

06 Şubat 2019 Çarşamba, 18:48

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında trafikte yaya önceliğine dikkat çekilmesi ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan kampanya Hekimhan’da yapıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından Hekimha Sakarya İlkokulu bahçesinde toplanan öğrenciler. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ projesi kapsamında okul önünde bulunan yaya geçişi uygulamalı olarak bilgiler verildi.

İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir, ilçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Kırmızı, Belediye başkanı Aliseydi Millioğulları, İlçe Emniyet Müdürü Nahit Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Karaca idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin” oluşturulması kapsamında ise okul önünde öğrencilere trafik polisleri eşliğinde yaya geçitlerinin nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

Etkinlik, araç sürücülerine öğrenciler tarafından yaya geçitlerinde önceliğin yayalara ait olduğuna dair broşürlerin dağıtımı ile sona erdi.

İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Güzelyurt ve Hasançelebi mahallelerinde ki okullarda etkinlik düzenlendi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz