Hekimhan’da TÜBİTAK Bilim Fuarı Düzenlendi

25 Nisan 2019 Perşembe, 20:36

Hekimhan’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

Hekimhan’da, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları destekleme programı 20182019 çağrı döneminde proje başvurusu yapan 4 okuldan 3’ü desteklenmeye hak kazandı. Bu kapsamda ilçedeki Sakarya, Güzelyurt ve Şehit Mehmet Emin Çakır okulları 6’şar bin lira olmak üzere toplamda 18 bin lira hibe desteği elde etmişti.

Şehit Mehmet Emin Çakır ve Sakarya Ortaokulu’nda düzenlenen programa Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Özgür Polat Yavuz, Cumhuriyet Savcıları Merve Bayar ve Merve Öztürk Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, Emniyet Müdürü Nahit Güneş, Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Karaca, İlçe Müftüsü Ali Meşe ve siyasi parti başkanları katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fuarı gezen protokol üyeleri çocuklardan projeleri hakkında bilgiler aldı.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ yaptığı açıklamada “Öğrenciler kitabının bilgiler ya da istatistik araştırmalardan çok uygulamaya yönelik çalışmalarını görebilmek, hayretler içinde kalmamıza neden oldu. Onların bunları düşünmüş olması ve yapması nedeniyle de Türkiye’nin geleceğine yönelik umutlarımız artıyor. ‘Türkiye’de gençler nereye gidiyor?’ sorusunun cevabı da burada. Gençlerimiz artık fikirleriyle, düşünceleriyle bizleri şaşırtacak noktada. Beklediğimizin üzerinde aşama kaydediyorlar. Ben kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz