Son Dakika
10 Haziran 2021 Perşembe

Hekimhan’da Vektörel Mücadelesi Hız Kesmiyor

08 Mayıs 2021 Cumartesi, 21:37

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol ve İlaçlama Şube Müdürlüğü, Haşere Mücadele Birimi çalışmalarını 13 ilçede 12 ay boyunca gece-gündüz bulaşıcı hastalıklara sebebiyet verebilecek vektörlere yönelik çalışma sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

 

Kent zararlıları olarak tanımlanan halk sağlığı ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği gibi vektör(hastalık taşıyıcı) popülasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu gibi vektörlerden bulaşabilecek sıtma, tifo, tifüs, kolera, ensefalit, sarıhumma, batı nil ateşi vb. gibi hastalıkların yayılmasının önlenmesi, biyosidal ürün listesinde yer alan ürünler ile bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri kullanılarak çevre ve toplum sağlığının korunması sağlanıyor.

 

Virüs ve Bakteriler İçin Önlem Alınıyor

 

Çevre Sağlığı ekipleri özellikle haşerelerin üreme alanı olan fosseptikler, bataklıklar, kanallar, mazgallar, durgun sular gibi yerlerde ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Topluma açık ortak kullanım alanları, okullar, toplu ulaşım, kamu hizmet kurumları vb. yerlerde virüs ve bakterilerin yayılımını engellemek amacı ile ekiplerimiz dezenfeksiyon çalışmalarını da yürütmekte.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz