Hekimhan Ekspres
15 Nisan 2021
0 YORUM
OKUNMA

Irak’taki Saldırıda Hekimhanlı Asker Şehit

Irak’ın kuzeyindeki Başika (Gedu) üs bölgesine Çarşamba gecesi teröristler tarafından düzenlenen roketli saldırıda 27 yaşındaki Malatyalı Uzman Çavuş şehit düştü.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI..

Şehit olan askerin Hekimhan İlçesi Dursunlu Mahallesi nüfusuna kayıtlı Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay olduğu bildirildi.

Olayla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Başika üs bölgesine gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendiği belirtildi.

Atılan üç roketten birinin üs bölgesine, diğer ikisinin ise köye düştüğü bildirilen açıklamada, saldırıda bir askerin şehit olduğu, köyde yaşayan bir çocuğun da yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, saldırı sonrası bölgede bir silahlı insansız hava aracının (SİHA) görevlendirildiği ve gerekli tedbirlerin derhal alındığı vurgulanarak, “Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz.” ifadesi kullanıldı.

ANKARA POLATLI’DAKİ EŞİNE ACI HABER VERİLDİ..

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine gerçekleştirilen roketli saldırı sonucu şehit olan 27 yaşındaki 58’nci Topçu Tugay Komutanlığı’nda görevli Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay’ın acı haberi Ankara’nın Polatlı ilçesindeki ailesine ulaştı.

Şehidin acı haberini, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ve askeri yetkililer, gece yarısı Mehmet Akif Mahallesi’ne gelerek şehidin eşi Hatice Kızılay’a verdi. Ayrıca yetkililer, şehidin Malatya’daki anne ve babasına da şehidin acı haberini ulaştırdı.

Eşinin şehit olduğunu öğrenen Hatice Kızılay, gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit haberinin verilmesinin ardından, komşuları aileye taziyelerini iletirken eve Türk bayrağı asıldı.

Şehidin evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu babası olduğu, cenazesinin ise  Hekimhan ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

VALİ BARUŞ’TAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI..

Malatya Valisi Aydın Baruş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine teröristler tarafından yapılan roketli saldırıda şehit olan Hekimhan İlçesi Dursunlu Mahallesi nüfusuna kayıtlı Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay şehidimize Cenab-ı Hak’tan sonsuz rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

REKTÖR KIZILAY’IN AKRABASI..

Bu arada, şehit Hacı Halil Kızılay’ın, aslen Hekimhan’ın Dursunlu köyünden (mahallesinden) olan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay’ın da akrabası olduğu öğrenildi.

BAŞKAN KARADAĞ’IN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesinde teröristler tarafından yapılan alçak saldırıda şehit olan Hekimhanlı hemşehrimiz Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay’a Allah’tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.
Etiketler:

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz