Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Kaymakam Efendioğlu, Okul Aile Birliği Başkanlarıyla Toplantı

25 Aralık 2017 Pazartesi, 22:02

İlçe Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, okul müdürleri ve okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla toplantı yaptı.
Tanışma, eğitim durumunu görme ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek amacıyla düzenlenen toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdür Cafer Dilek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaca, Okul müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları hazır bulundu.


Eğitim kalitesinin artırılması için öğrenci, öğretmen ve velilerin işbirliği içerisinde çalışması gerektiğini aktaran Kaymakam Tunahan Efendioğlu, “Eğitimde başarılı olmak her ülkenin, her milletin, her hükümetin ana gayelerinden birisi. Her kaymakamımız, ilçe milli eğitim müdürümüz göreve başladığında eğitim seviyesini belirler ve kendine hedef belirler, daha iyisini nasıl yapabiliriz gayreti içerisine girer. Eğitimi daha kaliteli hale getirmek, çocuklarımızı geleceğe daha başarılı ve hazır hale getirmek gayelerimizden biri. Mevcut imkânlarımız ölçüsünde okullarımız daha iyi hale geliyor, eğitim altyapısına katkı sağlayacak olan araç ve gereçler daha iyi hale getirilmeye çalışılıyor. Mutlaka her geçen gün bir önceki günden daha iyi olmak durumunda. Bununla birlikte eğitimdeki başarının üç temel ayağı olan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz birlikte hareket etmezse, yardımlaşmazlarsa eğitimde başarıyı elde edemeyeceğiz demektir. Her ailenin en kıymetli varlıkları çocukları. Onların daha iyi eğitim alması için yerini yurdunu terk eden insanlarımız var. Burada önemli olan başarı elde etmek. Başarıyı nasıl elde edebiliriz, nasıl daha iyi hale getirebiliriz? Bu gayret içerisinde olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

.
Okul müdürlerine ve Okul Aile Birliği Başkanlarına tek tek söz veren Kaymakam Tunahan Efendioğlu sorunları, istekleri ve ihtiyaçları öğrenerek gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz