Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Mahalle Okuluna Kütüphane Kurdular

02 Ocak 2018 Salı, 22:14

Ankara’da faaliyet gösteren Öğretmen Kitap & Kırtasiye Kurşunlu mahallesine kütüphane kurdu.

Hekimhan Belediye başkanı Aliseydi Millioğulları’nın öncülüğünde Hemşerimiz Cuma Öğretmen’in yardımlarıyla Ankara da 25 yıldır faaliyet gösteren Öğretmen Kitap &Kırtasiye’nin sahipleri Sebahattin Çapar ve Eren Erdal Çapar ile iletişime geçildi.

Her yıl bir köy okuluna kütüphane kuran Öğretmen Kitap &Kırtasiye bu yılda ilçemiz Kurşunlu Yatılı Bölge Okuluna kütüphane kurdu. Kurulan kütüphaneye 3000 kitap, 3 Bilgisayar, 2 Yazıcı, Akıl oyunları ve 50 adet futbol topu kazandırıldı.

Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Gökhan Kozat yaptı. “Okulumuza bu kütüphaneyi kazandıranlara ve vesile olanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Hekimhan Belediye başkan yardımcısı Metin Şahin; “ Çağdaş toplumlar çağdaş bireylerden oluşur. Bu çağdaş bireylerin oluşumu içinde eğitimli insanların yetişmesi gerekiyor. Burada Sebahattin bey öğretmen kökenli olduğu için Anadolu’nun en ucra köşelerine kütüphaneler açıyor. Buna vesile olan Cumali beye ve öncülük eden Belediye başkanımız Aliseydi Millioğulları’na teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımızda bugün burada olmayı çok istiyordu. Ancak görevi icabı Ankara da bulunuyor. Sonuç olarak eğitime ve sağlığa yapılan yatırımlar en büyük yatırımdır. Bu sebeple kendilerini kutluyoruz” dedi.

 

Programa Hayır sahipleri Sebahattin Çapar ve oğlu Eren Erdal Çapar, Hekimhan Belediye Başkan yardımcısı Metin Şahin, İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Gökhan Kozat, Kurşunlu Mahalesi muhtarı Hüseyin Gider, Okul müdürü Davut Güney ve öğretmenler katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz