Son Dakika
13 Temmuz 2019 Cumartesi

Malatya, Anadolu Belediyeciliğini Tartışacak

27 Şubat 2019 Çarşamba, 21:00

Hekimhan Belediyesi ve YAYED işbirliğiyle “Anadolu belediyeciliği için Malatya’da buluşuyoruz” konulu bir çalıştay düzenlenecek. Bir gün sürecek ve herkesin davetli olduğu çalıştayda Anadolu belediyeciliği tartışılacak.

 

Hekimhan Belediyesi ile Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği (YAYED) işbirliğiyle “Anadolu belediyeciliği için Malatya’da buluşuyoruz” konulu bir çalıştay düzenlenecek. Özellikle yerel yöneticilerin, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları ve belediye başkan adayları ile muhtarların davetli olduğu çalıştay hakkında konuşan Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğlulları, bir otelde Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan çalıştaya önemli katılımcılar olduğunu söyledi.

 

Kimlerin katılacağını dile getiren Başkan Millioğulları, “Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği ile ki, bu derneğe kendim de üyeyim, Hekim Belediyesi ortaklaşa düzenleyecek bu çalıştayı. Çalıştaya değerli hocalarımız, Ahmet Müfit Bayram Çankaya Belediyesinde başkan yardımcılığı da yaptı, Dr. Ozan Zengin, Gazi Üniversitesi dekanlarından Doç. Dr. Süheyla Suzan Alıcı aynı zamanda YAYED Başkanı, Candan Er, Mustafa Teyfik Kızgınkaya, Serhat Salihoğlu katılacak. Çalıştayda bir nevi yeni belediye başkan adaylarıyla, meclis üyelerine bilgiler verilecek. Çalıştayımız bir gün sürecek” diye konuştu.

 

Millioğulları, “Daha önce Hekimhan’da Toplumcu Belediyecilikle ilgili bir panel düzenlemiştik. Ama daha çok yeni Cumhurbaşkanlığı Sisteminin belediyeler üzerindeki rolü, yeni Meclis üyeleri ve belediye başkan adaylarının yerel yönetimler konusunda bilgilendirme yapılacak. ‘Anadolu belediyeciliği için Malatya’da buluşuyoruz’ dedik. Çalıştayımıza bütün belediye başkan adayları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, herkes davetli” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

.busabahmalatya

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz