Son Dakika
02 Aralık 2020 Çarşamba

Milli Eğitim Müdürüne Veda Yemeği

09 Ekim 2020 Cuma, 23:17

İlçemizde 28 yıldan bu yana çalışan ve 7 yıldır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Cafer Dilek’in Malatya Milli Eğitim Müdürlüğüne “Araştırmacı” olarak tayini çıktı.

 

Tarihi Taşhan da “Veda ve Vefa” programı yapıldı. Yemekte Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş, Belediye Başkanı Turan Karadağ, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Kırmızı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Karaca, Siyasi Parti Başkanları, Okul müdürleri ve Milli Eğitim personeli katıldı.

Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş; “Bugün Cafer Dilek müdürümüzün veda yemeğinde toplanmış bulunmaktayız. Bizler için veda ama kendisi için yeni bir başlangıç. Kendi talebi üzerine böyle bir yol seçti kendisine.  Bu durum kamu görevlisi olmanın bir gereğidir. Kendisi ile çok kısa bir süre çalışma imkânımız oldu. Hizmetlerinden dolayı tayini çıkan milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. Yolları ve bahtları açık olsun, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Turan Karadağ; “ Cafer Dilek ile arkadaşlığımız eskilere dayanır. Kendisini tanımaktan dolay gurur duyuyorum. Hekimhan için büyük bir şanstı, Şunu samimi olarak ifade etmem gerekirse Cafer Dilek ilebaşkan olduktan sonra 1,5 yıl beraber çalıştık. Çalışma hayatımızda her zaman birlikte hareket ettik. Hiçbir zaman bir sıkıntı yaşamadık.  Cafer Dilek’e Hekimhan’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, eşi ve çocuklarıyla birlikte sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. Malatya’da yapacağı çalışmalarla ilgilide başarılar diliyorum.” dedi

Onuruna verilen veda yemeğinden dolayı teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, 28 yıldır güzel insanlarla tanıştığını ve güzel bir ortamı olduğunu söyledi. Tayinin çıkmasından dolayı sevinemediğini kaydeden Dilek, “Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizi bir arada görmekten dolayı gerçekten duygulandım. Böyle bir organizasyonu düşünüp gelmenizden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burası bizim memleketimiz sizler hepiniz benim kardeşim, arkadaşım ve dostlarımsınız. Sizlerden ayrılacağımdan dolayı bir burukluk yaşıyorum. Belki gideceğim herkese nasip olmayacak bir yer ama bir türlü sevinemedim. Elbette belki güzel şeyler beni bekleyecek ama 28 yıl Hekimhan’a hizmet ettim. Çalıştığımız bir yerde belki de hiçbir zaman karşılaşmayacağız böyle güzel insanlar bulamayabiliriz. Böyle güzel arkadaşlardan ve ortamdan ayrılacağımdan dolayı gerçekten çok üzüntülüyüm.” dedi.

 

“DİLEK, HELALLİK İSTEDİ”

Çalıştığı herkesten helallik isteyen Dilek, şunları söyledi: “Herkes hakkını helal etsin. Benden taraf hakkınız varsa ben helal ediyorum. Mutlaka sizleri arayacağım, aramaya çalışacağım ve sizlerde lütfen arayın. Bir evinizde Malatya’dadır ve sizleri her zaman misafir etmekten dolayı onur duyarım. Tabi ki 28 sene içerisinde kimseyi kırmama adına özen gösterdik ama belki farkında olmadan ve istemeyerek kalbini kırdığımız arkadaşlarımız varsa hepsinden özür diler ve haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Bundan sonraki yaşamda hepinize aile saadeti ve başarılar dilerim. Sağlıklı ve mutlu, güzel günler dilerim.” dedi.

 

Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş ve Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Zeki Çakar ilçemizdeki hizmetlerinden dolayı Cafer Dilek’e günün anısına plaket verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz