Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

OKUMA, YAZMA SEFERBERLİĞİ KAYITLARI BAŞLADI

12 Şubat 2018 Pazartesi, 21:00

Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma, yazma seferberliği kampanyası için Hekimhan’da da kayıtlara başlandı. Hekimhan Halk Eğitimi Merkezinde okuma, yazma bilmeyen vatandaşlar için açılan kursa kayıtlar başlamıştır dedi.

 

Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Ülkemizde okuma yazma seferberliği başlatılmıştır. Müdürlüğümüz ile yapılan görüşmede başka herhangi bir idari işleme ve yazışmaya gerek olmadan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde “Yetişkin Okuma Yazma Kursları” açılması talimatı verilmiştir. Okuma yazma kurslarında, e-yaygın modüler sistemin Yetişkinler Okuma Yazma Öğretimi ve Temel Eğitim 1. Kademe 120 saat ve 2. Kademe 180 saat olarak programları uygulanacaktır. Okuma yazma kursları, okuma-yazma bilmeyen son vatandaşımıza ulaşıncaya kadar devam ettirilecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz başta olmak üzere Resmi, Özel Okul ve Kurum Müdürlüklerine, Diğer Bakanlıkların İlçe Müdürlüklerine, Yerinde yönetim kurum ve kuruluşlarına, Belediyemize, Sivil Toplum Örgütlerine, Mahalle Muhtarlarına birer yazı göndererek, okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızın İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yönlendirmeleri talep edilmiştir. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tek bir okuma yazma bilmeyen vatandaşımız olsa bile okuma yazma kursu açacaktır.”dedi.
Müdürü Dilek,” Kaymakamlığımız öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kontrolünde “Okuma Yazma Kursları’’ açacağız. Böylelikle hedefimiz ilçemizdeki okuma yazma bilmeyen herkesin okuma yazma öğrenmesi ve bu sayede ilçemizdeki okuma yazma oranının yükseltilmesi olacaktır. Bu vesileyle gerek merkeze uzak mahallelerimizde, gerek ise ilçe merkezimizde okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ve en yakın ilk-orta-lise müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımızı Halk Eğitim Merkezimize giderek okuma-yazma kurslarına yazılmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.
BU KAMPANYA İNŞALLAH VATANDAŞLARIMIZ İÇİNDE MOTİVASYON KAYNAĞI OLACAKTIR.
Okuma yazma seferberliğinin kendilerine motivasyon kaynağı olduğunu söyleyen İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdür Zeki Çakar ise,”Bu kampanya inşallah vatandaşlarımız içinde motivasyon kaynağı olacaktır. Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Resmi, Özel Okul ve Kurum Müdürlükleri, Diğer Bakanlıkların İlçe Müdürlükleri, Yerinde yönetim kurum ve kuruluşları, Belediye, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarları çevrelerinde okuma yazma bilmeyen vatandaşları bize iletmeleri ve vatandaşlarımızın da kendileri müracaat etmeleri durumunda okuma yazma kurslarına kayıtları yapılacaktır. Müracaatlar Hekimhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılacaktır.  Vatandaşlara bu kampanyanın sürekli duyurulması ve kampanyaya aktif bir şekilde katılım sağlamaları ilçemiz ve Türkiye genelinde büyük oranda bu kampanyanın başarıya uğramasını sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz