Son Dakika
19 Ekim 2021 Salı

Polis Merkezi Amirliğine Şehit Baş Komiserin İsmi Verildi

17 Eylül 2021 Cuma, 22:28

24.07.1994 yılında Sivas ili Zara ilçesine bağlı Çamözü köyünde teröristler tarafından şehit edilen Özel Harekât Baş komiseri Mehmet Fethi Akyüz’ün adını Hekimhan Polis Merkez Amirliğine verildi.

Program şehidin Mezarı başında, Kur’an-ı Kerim okunması ve Şehit Akyüz’e dua edilmesiyle başladı. Şehit özgeçmişi İlçe Emniyet Müdürü Harun Ercan tarafından okundu.

Malatya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Altın, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Deniz, İlçe Kaymakamı Muhammed Öztaş, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Battalgazi Belediye başkan yardımcısı Eyüp Sağlam, Yeşilyurt Belediyesi Daimi Encümeni Nebi Yiğit, Avrupa Malatyalılar Federasyonu Genel Başkanı Murat Alabaş, Hekimhan Belediye Meclis üyeleri, Malatya Erhaç Havaalanı Müdürü Serdar Akyüz, siyasi parti başkanları ile şehit Baş komiser Akyüz’ün ailesinin de katılımıyla değiştirildi. Hekimhan Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen programda, ilk olarak tüm şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Ailesi adına konuşan Rıfat Akyüz; Özel Harekât Baş komiseri Mehmet Fethi Akyüz’ün adının yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirip, bu kararda emeği olan herkese teşekkür etti.

Törende konuşan İlçe Kaymakam Muhammed Öztaş, şehidin isminin ebediyen yaşatılacağını söyleyerek. “Ülkemiz zor bir coğrafyada bulunuyor. Bu milletin birliğini, dirliğini, beraberliğini bozmaya içerde ve dışardaki hainlerin gücü yetmeyecektir. Rabbim bu ülke için mücadele eden, şehit düşen şehitlerimize rahmet eylesin, onların şefaatinden bizleri mahrum etmesin. Tüm şehitlerin ruhu şad olsun” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz