Son Dakika
15 Haziran 2019 Cumartesi

Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü

10 Nisan 2019 Çarşamba, 22:22

Polis teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı önündeki tören, saygı duruşu yapılmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Hekimhan İlçe Emniyet Müdür Vekili Nahit Güneş, anıta çelenk sundu. Daha sonra Öğretmenevi lokalinde yapılan programa Belediye Başkanı Turan Karadağ, Cumhuriyet Savcısı Merve Bayar ve Merve Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Kırmızı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, şube müdürleri, İlçe Müftüsü Ali Meşe daire amirleri, siyasi partilerin başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclisi üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile ilçe Emniyet Teşkilatı personeli katıldı.

İlçe Emniyet Müdür vekili Nahit Güneş, yaptığı konuşmada, 174 yıl önce vatandaşın esenliğini ve güvenliğini temin etmek amacıyla kurulan polis teşkilatının kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının devamı için üstün görev anlayışı içinde gayretlerini sürdürdüğünü söyledi.

Teşkilatın kurulduğu günden bu yana kendini sürekli geliştirdiğini kaydeden Güneş, “Polis teşkilatımız bugün sahip olduğu araç, gereç, fiziki imkânlar ve eğitimli personeliyle mutlu birey, huzurlu toplum vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor. Polis teşkilatımızın polis haftasını ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, görevi başında şehit düşen, aramızdan ayrılan güvenlik mensuplarımıza Allah’tan rahmet, gazi olanlara ve görevleri başında olan personele sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz