Hekimhan Ekspres
28 Şubat 2020
0 YORUM
OKUNMA

“Sosyal Medya ve İnternet Bağımlılığı” Semineri

Hekimhan ilçesinde üniversite öğrencilerine “Sosyal Medya ve İnternet Bağımlılığı” semineri verildi.

 

Turgut Özal Üniversitesi Hekimhan Meslek Yüksekokulu konferans solonun da düzenlenen semineri, Hekimhan İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli Komiser yardımcısıYakup Atalaytarafından verildi.

Açılış konuşmasını yapan Hekimhan Emniyet Müdürü Hüseyin Özli; Sosyal medya, günümüzde gençler için çok önemli bir konu haline geldi. Akıllı telefon kullanımının artması ile her an sosyal ağlara ulaşılabiliyor. Düşündüklerimizi ve yaşadıklarımızı anlık olarak paylaşabiliyoruz. Sosyal medya ağlarının etkin olarak kullanılması, zaman içerisinde hayatımızda çok şeyi olumlu ve olumsuz olarak değiştirebiliyor. Günlük hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilecek paylaşımlardan kaçınmanız gerekiyor. Gelecekteki iş ve aile hayatınızı olumsuz etkileyebilecek hiçbir davranış, söz ve fotoğrafı paylaşmayın. Bunun yanı sıra özellikle küçük yaştaki kardeşleriniz veya yakınlarınızın fotoğrafları ile özel yaşantılarınızı kesinlikle sosyal medya ağlarında paylaşmayın, kişisel itibarınızı zedeleyecek yorumlar yapmaktan kaçının. Siyaset, spor, din, terör, cinsellik gibi konularda yorum yaparken dikkatli olun” dedi.

Komiser yardımcısı İsmail Atalay, tarafındanöğrencilere sosyal medya ve internet bağımlılığıyla başa çıkma yöntemleri anlatıldı. Seminer, sosyal ağlardaki zararlı içeriklerle mücadele yöntemleri, internet bağımlılığının zararları ve mücadele yöntemleri üzerine örnekler verildi.

 

Sosyal medya verileriyle ilgili istatistik bilgiler paylaşıldı, bilgi alışverişinde bulunuldu.

Seminere öğrenciler ve Akademik personel katılım sağlarken, seminer soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Etiketler:

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2007-2017 Hekimhan Ekspres

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz