Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Taşeron İşçilerin Mülakat Sınavı Tamamlandı

22 Mart 2018 Perşembe, 19:59

Hekimhan Belediyesi bünyesinde taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili mülakat süreci sona erdi.

Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, mülakata girmeye hak kazanan 97 taşeron işçiden 96’sının başarılı olduğunu söyledi.

Sınav sürecinin ardından 4 günlük itiraz sürecinin başladığını ifade eden Millioğulları, bu işçilerin 1 Nisan itibariyle belediye bünyesine geçeceklerini aktardı.

 

Düzenlemenin taşeron işçilere hayırlı olması temennisinde bulunan Millioğulları, şunları kaydetti: “Taşeron işçilerle ilgili Hekimhan Taahhüt İnş.Mad.Taş.Tem.Gıd.Tur.San. ve Tic. Şirketi’ni Belediye Meclisimizde aldığımız bir kararla daha önceden kurmuştuk. İçişleri Bakanlığımızdan izin bekliyoruz. İşçilerimiz önümüzdeki aydan itibaren bu şirketin bir elamanı olarak çalışmaya başlayacaklar. İçişleri Bakanlığının hazırladığı uygulama yönetmeliğine göre süreç devam ettirilecektir. Çalışma şekillerinin belirlenmesi için yönetmelik onayını bekliyoruz. Taşeron işçilerimizin arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam ediyor. 1 Nisan’dan itibaren buradan gelecek sonuca göre belediye bünyesinde geçişler yapılarak süreç tamamlanacak. İşçilerimiz çalışmakta oldukları belediyemizin ilgili birimlerinde görevini sürdürecekler. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz