Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

Vali Baruş Hekimhan’ı Ziyaret Etti

29 Mayıs 2019 Çarşamba, 23:57

Vali Aydın Baruş Hekimhan’da Kurum Yetkilileri ve Muhtarları Bir Araya Getirdi

 

Vali Aydın Baruş, Hekimhan ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili ilçenin yaşam kalitesini arttırmak, devletimizin sağladığı imkânlarla halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için yapılacak çalışmalar üzerinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Hekimhan İlçesinde İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ ve Kurum Müdürleri tarafından karşılanan Vali Aydın Baruş, Öğretmenevi toplantı salonuna geçti.

 

Toplantı öncesi Vali Baruş yaptığı konuşmada: “Malatya tarımsal alanları itibariyle önemli bir şehir bu tarımsal alanların ürün değerinin artırılması bizim en önemli hedeflerimizden birisi. Hekimhan ilçesi içinde maden ve tarımın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle ceviz konusunda önde gelen ilçelerimizden olduğunu biliyoruz. Dairelerimizin amirlerini buraya getiriyoruz ki siz ilk elden onlarla muhatap olup hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan sorunlarınızı, problemlerinizi, iletmek istediklerinizi dile getirebilmeniz için bu toplantıları tertip ediyoruz. Onlar da o meselelere çözüm arama yolunda çaba sarf etsinler.

 

Halkımızın hizmetinde, vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit eden ve devletimizin de yasa ve kurallarının en uç noktada uygulanmasını tesis eden muhtarlarımız; hem idari sistemimiz hem de demokrasimiz açısından kilit taşı görevini üstleniyor.

 

Muhtarlarımızın huzur ve güvenliğin sağlanmasında çok önemli rolü var.  Mahallenizde, yaşadığınız yerlerde huzur ve güven içerisinde yaşanması için kolluk kuvvetlerimizde işbirliği halinde çalışmalısınız” dedi.

 

Daha sonra Şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret eden Baruş, Kaymakamlık ve Belediyeleri ziyaret ettikten sonra, Tarihi Taşhan da şehit ve gazi aileleri ile iftarda bir araya geldi.

 

İftar programına Vali Baruş’un yanı sıra İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ, İl Müftüsü Ali Meşe, şehit ve gazi aileleri katıldı.

Şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından iftar yapıldı.

 

İftar sonrası İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın dua etmesinin ardından Vali Baruş şehit ve gazi aileleri ile tek tek ilgilenerek onların sorun ve dileklerini dinledi. Problemlerin çözümü için ilgililere gerekli talimatları verdi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz