Son Dakika
13 Temmuz 2019 Cumartesi

CHP, Hekimhan Seçim Bürosunu Açtı

01 Mart 2019 Cuma, 14:27

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hekimhan seçim bürosunu İstanbul, Ankara ve Malatya milletvekillerinin katılımıyla açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi diğer il ve ilçelerde olduğu gibi Hekimhan’da da Belediye Başkan adayı Turan Karadağ’ın seçim bürosunu milletvekillerinin katılımlarıyla açtı.

Büronun açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Onursal Adıgüzel, Ankara Milletvekili Murat Emir, Malatya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz, Kadın kolları başkanı Güllü Tuncer, İyi Parti İlçe Başkanı Ali Rıza Çoban, CHP Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı Soner Gökçe, İl ve ilçe teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı.

Açılışta konuşan Veli Ağbaba; “Bu gün Hekimhan’da iktidar baskısına, milletvekili tehdidine rağmen ittifaka omuz veren İyi Parti teşekkür ediyorum. Bu ittifakta yer alan Cumhuriyet Halk Partisi yürekten kutluyorum. Hekimhan denince akla ne geliyor. Her platformda söylüyorum. Hekimhan denince akla kardeşlik geliyor. Hekimhan’da Alevi neyse Sünni odur, Kürt ne ise Türk odur. Hekimhanlı mezhebine, etnik kimliğine, siyasi görüşüne, cinsiyetine göre yapmaz.

Hekimhan’ın ana caddesinin asfalt çalışması kaç yılda yapıldı. AKP diyor ya Hekimhan’ı alalım, AKP bu yolu niye geç yaptı. Buradaki Hekimhanlılara düşmanlığından dolayı geç yaptı. Defalarca söyledik sadece Hekimhan CHP belediyesi başarısız olsun diye maalesef Hekimhan’a asfaltı yapmadılar. Yapmadıkları sadece bumu burada yaşayanlar bilir. Bundan 3 yıl önce bir deprem yaşadınız hatırlıyor musunuz? Bir kuruş destek alan Hekimhanlı var mı? Yok. Niye vermediler destek sadece Hekimhanlısınız diye.”

Konuşmaların ardında seçim bürosunun açılışı yapıldı. Daha sonra vekiller ilçe esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz