Son Dakika
19 Nisan 2019 Cuma

Sarıbaş, Meclis Üyeliği Başvurusu Yaptı

07 Aralık 2018 Cuma, 14:47

Ak Parti Hekimhan Belediye Meclis Üyesi Aday adayı Ekrem Sarıbaş’ın Özgeçmişi:

1949 yılında Hekimhan’da doğmuşum. İlköğrenimimi aynı ilçenin Dursunlu mahallesinde tamamladıktan sonra ortaokulu ilçe merkezinde ve liseyi 1969 yılında Malatya Şehit Kemal Özalper Sanat Enstitüsünde tamamladım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Dört torun sahibiyim ve eşim de emekli öğretmendir. Orta derece de Almanca konuşur ve yazabilirim.

İş hayatına 1969 yılında Kayseri Sümerbank fabrikasında Usta olarak başladım. Bir yıl bu görevde bulunduktan sonra 1972 yılında askerlik görevini tamamladım ve sonrasında usta yardımcısı olarak Almanya’nın Berlin şehrinde bir tekstil fabrikasında çalışmaya başladım. Almanya’da beş yıl çalıştıktan sonra kesin dönüş yaptım. 1979 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının Tesisler Dairesi Başkanlığında teknik ressam olarak memuriyete başladım. Bakanlığın çeşitli birimlerinde ülkemizin hemen her ilinde birçok çalışmada görev yaptıktan sonra 2014 yılında devlet memurluğundan 65 yaşında emekliye ayrıldım.

Gençlik ve Spor Bakanlığında görev yaptığım süre boyunca spor tesislerinin inşa edileceği arsaların etüdü, planlanması ve projelendirilmesi görevlerinde bulundum. Yaptığım çalışmalar arasında bulunan Hekimhan Yamadağı Kayak Merkezi arsasının aplikasyonu ile tesisin projelendirilmesi üzerine görev aldım. Kayak merkezinin yatırım programına alınmasını ve ileride genişletilebilecek şekilde planlanmasını sağladım. Türkiye’nin hemen her yerinde semt sahaları ve spor tesisleri ile ilgili çalışmalarım sonucu edindiğim 35 yıllık devlet tecrübem, teknik altyapı birikimim ve tüm karalılığım ile cesaret, azim ve gayret içerisinde Hekimhan’a hizmet etmeye hazırım.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz