Hakem Maçı Katletti

15 Aralık 2018 Cumartesi, 17:21

Hekimhan Belediye spor, Ataköy spor arasında Cumartesi günü Hekimhan Zekeriya Günay şehir stadında geçen 1. Amatör Küme Büyükler Ligi Müsabakası maçında hakem skandal kararlarla Hekimhan Belediye spor oyuncularını, teknik heyeti ve taraftarları çileden çıkardı. Hakem Murat Gezer maçın başlamasıyla skandal kararlara imza attı. 21. dakikada ikili mücadelede ki pozisyonda Hekimhan belediye sporun oyuncusu Ömer’e direk kırmızı kart göstermesi ile başlayan hatalar, taraftarlara olmaz olsun böyle hakem dedirtti.

Karşılaşmanın ikinci yarısının 49. Dakikasında Murat’ın golüyle Ataköy spor 1-0 öne geçti. Üst üste, verilen pozisyonlara ve kartlara haklı olarak itiraz eden Hekimhan Belediye spor teknik hocası Bülent Ulaş’ı saha dışına çıkarması adeta herkesi çileden çıkardı. Hakem Murat Gezer, verdiği kararla maça damgasını vurdu.

Bu Saha Çok Hakem Gördü Böylesini Hiç Görmedi.

Verilen hatalı kararlara maçtan sonra açıklamalarda bulunan Teknik direktör Bülent Ulaş açıklamasında; “Maçı izlediniz görüyorsunuz. Adeta Hekimhan Belediye Sporu et doğrar gibi doğradı hakem. Hekimhan stadı çok hakem gördü, böyle hakem görmedi.  Böyle hakkımız yeniliyor. Çıktığımız maçlarda yenilelim önemli değil, ama hakkımız yenilmesin. Biz buna tepki gösteriyoruz. Haklı maç yönetin taraftarlar kavga çıkarmasın. Tarfaftarı kavgaya sürükleyen hakemlerin verdiği hatalı kararlar. Yazıklar olsun ne diyeyim başka. Bakalım hakem kurulu hatalı kararlar veren, hakem Murat Gezer’e kaç maç ceza verecek göreceğiz. Hakemin alacağı cezanın takipçisi olacağız ifadelerini kaydetti.”

Karşılaşma sonucunda Hekimhan Belediye spor – 0 Ataköy spor – 1 olarak sonuçlandı.

Maç bitiminde taraftarların yoğun tepkisini alan Hakem Murat gezer Sahadan 20 dakika sonra çıkabildi.

Hekimhan Belediye spor takımına destek olmak için Hekimhan Kaymakamı Ahmet Özdemir ve Belediye Başkanı Aliseydi Milloğulları tribünde bulunarak takıma destek verdiler.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz