Son Dakika
05 Aralık 2022 Pazartesi

İntihar Girişiminde Bulunan Genci Kaymakam İkna Etti

04 Şubat 2022 Cuma, 19:21

Hekimhan’da bir şahıs, Apartman çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.

 

Hekimhan’da bir şahıs, Apartman çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş olay yerine gelip ‘yardım sözü’ vererek şahsı aşağı indirdi.

 

Alınan bilgilere göre, yardıma muhtaç olduğu öne sürülen Siirt nüfusuna kayıtlı Hasan İNAN, saat 15.30 sıralarında Hekimhan Karşıyaka Mahallesinde 3 katlı bir binanın çatısına çıkan şahıs, atlamak istedi.

 

Hasan İNAN’ı gören çevredekiler durumu polis, 112 Acil Sağlık ve Malatya Büyükşehir İtfaiyesi ekiplerine bildirdi. Olay yerine intikal edildi. Polis ekipleri şahsın bulunduğu yere çıktı. Burada Hasan İNAN’ı ikna etmeye çalışan polislerin, ilk hamlesinde başarılı olamadı.

Ardından Hasan İNAN’ı ikna edemeyen polis ekipleri, ‘Ne istiyorsun’ diye sordu. Şahıs, yardıma muhtaç olduğunu ve kaymakamlıktan yardım istediğini belirtti. Ekipler, kendisine yardımcı olacaklarını ve kaymakamlığa bizzat götüreceklerini söyleseler de, Hasan İNAN yine ikna olmadı ve kaymakamın gelmesini istedi. Bir süre sonra olay yerine gelen Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş, şahısla iletişime geçti. Aşağı inmesi halinde kendisine yardım edeceğine söz veren Kaymakam Öztaş, havanın soğuk olduğunu daha fazla durmamasını söyledi. Yaklaşık yarım saat süren karşılıklı konuşma sonunda Hasan İNAN bu kez ikna olarak polis ekiplerince aşağı indirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz