Son Dakika
12 Temmuz 2019 Cuma

CHP Hekimhan’da Seçim Startını Verdi!

07 Ocak 2019 Pazartesi, 19:28

CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, Hekimhan ilçe örgütü ile seçim çalışmalarını değerlendirildiği toplantıda yaptığı konuşmayla, yerel seçim startını verdi.

 

Hekimhan ilçe binası toplantı salonunda açılış konuşmasını yapan Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları “ Bzide seçim sonuçlarını hep beraber değerlendirme yaptık. Benim dönemimde altı kere seçim gerçekleşti Türkiye’de bu nedenle seçim sonuçlarını çok iyi değerlendirdik. Teşkilat olarak yaptığımız değerlendirmede yazılımlar önemli idi 4-17 Ocak arasında ki yazılımlar da hane numarası, elektrik ve su abone faturalarının yani resmi evrak olması gerekmekte belirtilmektedir. Her hangi bir mahallede 10-20 oy yazılmıştır. Bu rakamların üstünde yazılımları ilçe seçim kurulunun da dikkate alması gerekmektedir.

“Yerel seçimler geçmişimizi yaşatmak için önemli”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu seçimler önümüzdeki genel seçimleri de etkileyecek. Yerel seçimler geçmişimizi yaşatmak için önemli.” dedi.

Ağbaba, beraberinde CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe ile partisinin Malatya’nın Hekimhan ilçesi binasında düzenlenen yerel seçim değerlendirme toplantısına katıldı.

Türkiye’nin ekonomik sorunlarla boğuştuğunu iddia eden Ağbaba, AK Parti’nin söylemleriyle halkı kandırdığını savundu.

Hükümeti eleştiren Ağbaba, şöyle devam etti:

“Ortadoğu kültürünü Türkiye’ye empoze etmek isteyen bir anlayış var. Bu topraklarda yetişen Türklük ve Türkiye’den nefret eden bir siyasal anlayış var. Bu nedir? Bakın bakalım AKP hükümetinde ve AKP belediyelerinde bu topraklarda yetişmiş bir değer anılıyor mu? Hatırlatılıyor mu? Örneğin Malatya Büyükşehir Belediyesi Rabia’yı anıyor, Kudüsile ilgili konferans yapıyor ama hiç kimse iddia edemez ki Malatya Büyükşehir Belediyesi veya AKP’li belediyeler, Yunus Emre, Mevlana, Ahmet Yesevi ile ilgili bir panel yapmaz. Çünkü bunlardan kurtulmaya çalışıyorlar.”

Ağbaba, yerel seçimlerin önemine dikkati çekerek, “Bu seçimler önümüzdeki genel seçimleri de etkileyecek. Yerel seçimler geçmişimizi yaşatmak için önemli. Bugün her şeye rağmen 29 Ekimi 19 Mayısı kutlayabiliyorsak bunları da az sayıdaki CHP’li belediyelere borçluyuz.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’li belediyelerin başarısından da bahseden Ağbaba “1990lı yılları hatırlayanlar bugünleri hatırlamıyor. Yapılan araştırmalara göre en başarılı 10 belediyenin 10’u da CHP’li belediye. 1994’teki ki çöp yığınını hatırlıyorsan gel bunu da hatırla.” dedi.

Ağbaba, Ziraat Bankası’nın futbol kulüplerinin borçlarını yapılandıracağını da iddia ederek, “Ama bu Ziraat Bankası Malatyalı çiftçinin borcunu ertelemiyor, icra koyuyor. Ama futbol kulüplerinin borçlarını yapılandırıyor. Bunu ne için yapıyor. O futbol kulüplerini ele geçirmek için yapıyor.” diye konuştu.

Ağbaba, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın partilerine yönelik sözlerini de eleştirdi.

VİDEO İÇİN TIKLA

Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı Soner Gökçe ve Hekimhan Belediye başkan adayı Turan Karadağ birer konuşma yaparak, partililere seslendi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz